Nové myšlienky a inšpirácia

V Technologickom centre úspory energií Wolf predstavujeme najmodernejšie energeticky úsporné systémy vykurovania, vetrania a klimatizácie.


Zoznámite sa s produktami Wolf a gabotherm®, ktoré sú skombinované do ucelených systémov tak, aby prinášali maximálnu úsporu energií pri zabezpečení vysokého komfortu a tepelnej pohody. Môžete tak na vlastné oči objaviť flexibilitu, ktorú vám značky gabotherm® a Wolf ponúkajú. 

V Technologickom centre úspory energií Wolf nájdete:
 • energeticky úsporné systémy pre rodinné domy

 • Pre rodinnú výstavbu prináša Technologické centrum úspory energií Wolf viaceré riešenia. Môžete sa inšpirovať jednoduchými systémami pre byty až po komplexné systémy pre rodinné domy, v ktorých sa spájajú viaceré zdroje tepla (plynový kondenzačný kotol, krb a i.) s adekvátnym akumulačným zásobníkom a zodpovedajúcou reguláciou.

  Energeticky úsporné systémy Wolf určené pre rodinnú výstavbu sú navrhnuté tak, aby zabezpečovali vykurovanie a prípravu teplej vody pri dosiahnutí maximálnej tepelnej pohody a úspornej prevádzky. 

 • energeticky úsporné systémy využívajúce alternatívne energie

 • Využitie alternatívnych energií v rôznych typoch výstavby je v súlade s filozofiou značky Wolf poskytovať riešenia, ktoré zabezpečia úsporu energie a zároveň sú šetrné k životnému prostrediu. V Technologickom centre úspory energií Wolf nádete systémy využívajúce slnečnú energiu a tepelné čerpadlá, ktoré plne pokryjú vaše nároky na tepelnú pohodu.

  Systémy využívajúce alternatívne energie sa výborne dopĺňajú s nízkoteplotnými sálavými systémami gabotherm®, vďaka čomu je prevádzka maximálne úsporná a efektívna.

 • energeticky úsporné systémy pre bytové domy a velké objekty

 • Wolf prináša mnoho riešení, ako udržať prevádzkové náklady stavby na čo najnižšej úrovni. Pre bytové domy a veľké objekty prináša riešenia, ktoré využívajú princíp kondenzácie až do výkonu cca. 2,5 MW. Poskytnuje ucelené systémy so zdrojom tepla, prípadne kaskádové riešenie viacerých zdrojov, ktoré sa môžu spájať s využitím alternatívnych zdrojov energie a nízkoteplotnými sálavými systémami.

  Komplexné riešenia, ktoré zabezpečia tepelnú pohodu a nízke prevádzkové náklady aj pre väčšie stavby, sú filozofiou značky Wolf. 

 • systémy pre vetranie a klimatizáciu

 • Wolf Mainburg je najväčším výrobcom zostavných vzduchotechnických jednotiek na svete. Na vzduchotechniku a klimatizáciu značky Wolf vsadili mnohí investori. Aktuálne sú inštalované napr. v ruskom Kremli, Allianz Aréne Mníchov, ale aj v Auparku Košice či v Nákupnom centre Palladium v Prahe.

  Wolf ponúka široké portfólio produktov z oblasti vetrania a klimatizácie, ktoré sú využiteľné od rodinných domoch (riadené vetranie s rekuperáciou tepla) až po veľké nákupné centrá, nemocnice či polyfunkčné objekty (napr. zostavné vzduchotechnické jednotky KG Top).

 • nízkoteplotné sálavé systémy gabotherm®

 • Nízkoteplotné sálavé systémy gabotherm® sú dokonalá stavebnica. Prispôsobia sa každému interiéru či exteriéru, každej architektonickej vízii. Ich životnosť ďaleko presahuje hranicu 50 rokov a sú prakticky bezporuchové. Systémy gabotherm® používaju polybuténové rúrku, v súčasnosti nakvalitnejšiu rúrku používanú v podlahovom vykurovaní.

  gabotherm®, to nie je len podlahové vykurovanie, ale tiež stenové vykurovanie a stropné chladenie. Táto technológia jedinečne dopĺňa produkty značky Wolf. Zákazník takto získava ideálne riešenie "z jednej ruky", ktoré mu prinesie príjemný pocit domova pri nízkych prevádzkových nákladoch.